تهران تابش > طراحی و نصب روشنایی در تهران > نصب نور مخفی در سقف در تهران
نصب نور مخفی در سقف تهران | تهران تابش

نور مخفی در سقف چگونه است ؟

انواع شیوه ی نصب نور مخفی در سقف | تهران تابش

انواع شیوه ی نصب نور مخفی در سقف چیست ؟
 امروزه استفاده از نور مخفی در سقف بسیار مورد استقبال و پسند معماران و هم چنین عموم مردم قرار گرفته است. در سال های اخیر اینکه با استفاده از تکنیک های نور پردازی تا حد زیادی می توان فضا را متفاوت و جذاب تر نشان داد. بر هیچ کسی پوشیده نیست و به همین دلیل است که این موضوع با استقبال بیشتری مواجه شده است. نور مخفی در سقف تهران و سبک نور پردازی، یکی دیگر از مواردی هستند که خریداران آپارتمان و منازل مسکونی و تجاری و ... علاوه بر نقشه ی ساختمان، نور گیر بودن، تعداد اتاق خواب ها و غیره به این آیتم ها نیز توجه می کنند. نور مخفی با برخورداری از ظرافت خاص خود، باعث افزایش زیبایی محیط یک ساختمان می گردد. از این آیتم می توان در بخش های مختلفی استفاده نمود. برای مثال در سقف، دیوارها، آشپزخانه، کف زمین، راه پله ها و ... وابسته به هر محیط باید از متریال و تجهیزات مناسب آن استفاده کرد. یکی از مهمترین عناصر در طراحی دکوراسیون و فضای هر بنایی، نور پردازی است و کاملا مرتبط با سطح آگاهی، سلیقه و تجربه ی شخص طراح است که چگونه آن را اجرایی کند. اینکه در چه فضاهایی از تکنیک های نور پردازی استفاده کند و از چه متریال هایی برای پیاده سازی آن استفاده کند، موضوعی است که کاملا مرتبط با شرایط و وضعیت آن بنا، نوع کاربری آن و هدف نهایی اش می باشد. یکی از گزینه های پیش رو برای طراحی و نصب روشنایی در ساختمان ها میباشد.


چیزی که این روزها به اسم نور مخفی در بین عوام رواج دارد بیشتر با استفاده از شیلنگ های نورانی در سقف ها و داخل گچبری ها اجرا می شود. هم اکنون انواع مختلفی از این شیلنگ های نورانی در بازار به فروش می رسد. نصب نور مخفی در سقف به نوری گفته می شود که دیده نشود و فقط نوری که ایجاد می کند به چشم ما برسد. در ذیل مراتب انواع نور مخفی در تهران را برای شما ذکر میکنیم:  


۱) ریسه SMD صد متری: از خصوصیات این مدل که باعث پرطرفدار شدن آن شده است صد متری (مخصوص اجرای نور مخفی در سقف تهران) این مدل از شلنگ نورانی که در بازار به ریسه اس ام دی معروف است، این روزها بیشترین کاربرد را در نصب نور مخفی در سقف تهران را دارد. می توان به موارد زیر اشاره کرد:  
برق مصرفی بسیار کمی دارند
در انواع رنگهای قرمز، آبی، زرد، سفید، سبز در بازار موجود است. 
برق مصرفی بسیار کمی دارند.
نور شفافی دارند، برای اجرا در سقف های کاذب، ابزارهای گچی و گچبری ها بهترین گزینه است.
_ برای جاهایی مثل اتاق خواب که نیاز به نور کمتری دارید، می توانید از مدل کم تراکم آن، که قیمت پایین تری هم دارد استفاده کنید.
_ در حلقه های ۱۰۰ متری در بازار موجود است که این طول زیاد می تواند سرعت اجرای کار را بالا.
_ ترانس آنها کوچک و بسیار ارزان قیمت، نسبت به مدل های دیگر است ( حدوداً ۴۰۰۰ تومان)
_ با برق ۲۲۰ ولت DC کار می کند. ولی اگر آن را مستقیم به برق شهری وصل کنید هیچ اتفاقی نمی افتد 
_ تمام قسمت های آن به یکباره نمی سوزد و بعد از یکی دو سال، تنها قسمت هایی از آن می سوزد که آن هم قابل تعمیر است. معایب استفاده از لامپ مخفی: اگر فرضاً برای زیر یک سقف، مقدار ۵٫۵ متر از آن را لازم دارید، بهتر است مقدار ۶ متر از آن را جدا کنید و سپس روی نیم متر اضافی را با چسب برق بپوشانید. در هنگام نصب نور مخفی در سقف تهران با این نوع ریسه فقط مجاز هستید که آن را در فواصل یک متری قطع کنید (اگر به اشتباه آن را از محل های مشخص شده قطع نکنید، یک متر از آن خواهد سوخت). 

انواع شیوه ی نصب نور مخفی در سقف چیست ؟ | تهران تابش

انواع شیوه ی نصب نور مخفی در سقف | تهران تابش

۲) LED خطی تخت: نوع دوم که به ال ای دی های تخت معروف هستند مخصوص اجرای نصب نور مخفی در سقف تهران به کار می روند دارای این معایب و محاسنی هستند:
_ این مدل در اندازه یک متری در بازار موجود است که برای طول های بالاتر باید چند تکه از آنها را به همدیگر لحیم کنید (پس نصب آنها وقت گیرتر از سایر مدل هاست)
_ در رنگهای قرمز، آبی، سبز، زرد و سفید موجود است
_ از تراکم ۱۵ عدد تا ۶۰ عدد در هر متر موجود است
_ اگر اجرای صاف و مستقیم نور مخفی برای تان مهم است (مثل زیر کابینت ها و داخل باکس های ام دی اف) این مدل بهترین گزینه است
_ این مدل را هم می توانید از هر جایی که نیاز داشتید قطع کنید( البته به فاصله هر سه عدد SMD)
_ برخلاف سایر مدل ها ضد آب نیستند چنانچه قصد نصب این مدل SMD را در نصب نور مخفی در  سقف تهران را دارید و با توجه به محل نصب، امکان استفاده از چسب وجود ندارد، ریل های زیر بهترین گزینه هستند. زیرا می توانید ابتدا ریل ها را به محل مورد نظر پیچ و رول پلاک کنید و سپس SMD شاخه ای را در داخل آن قرار دهید.
در ضمن این ریل ها قابلیت خنک کردن SMD را نیز دارند. پس در افزایش طول عمر آن تاثیر مثبتی دارند.
_ این مدل هم با منبع تغذیه ۱۲ ولت DC کار می کند.


۳) ریسه SMD پنج متری (مخصوص اجرای نور مخفی در سقف تهران) این مدل از ریسه ها برای نصب نور مخفی در تهران مقداری مزیت و مقداری کاستی نسبت به مدل قبلی دارند، که آنها بر می شماریم: 
_ درجه حفاظت آنها IP۶۷ است.
_ از مدل قبلی ، اندکی کوچکتر و نازکتر و سبکتر است. پس این مدل برای نصب در زیر کابینت ها و جاهایی که قرار است ریسه نور مخفی را با چسب به محل مورد نظر بچسبانیم مناسب تر است.
_ توان مصرفی آنها ۱۴ وات است.
_ در انواع تراکم ها در بازار موجود است. 
_ در رنگ های سفید، قرمز، زرد ، آبی ، سبز موجود است. 
_ پس به غیر از ابتدا و انتها ، بقیه قسمت ها ضد آب است.
_ این مدل از ریسه های نور مخفی را می توانید از هر جایی که بخواهید قطع کنید، بدون اینکه به بقیه ریسه آسیب وارد شود (البته به فاصله هر سه عدد SMD)  در حلقه های پنج متری در بازار موجود است و اگر بخواهید طولی بیشتر ۵ متر را داشته باشید، باید دو قسمت را به هم لحیم کنید (پس برای اجرا در مسافت های بلند وقت بیشتری از شما می گیرد).
_ برق مصرفی آنها ۱۲ ولت DC است. پس نیاز به منبع تغذیه ۱۲ ولت هم دارید.

نصب انواع نور مخفی در سقف تهران | تهران تابش
نصاب نور مخفی در تهران | تهران تابش

انواع شیوه ی نصب نور مخفی در سقف چیست ؟ | تهران تابش

همانطور که گفتیم جایگاه استفاده از این نور، بستگی به فضا و نوع کاربری آن دارد. در واقع نور پرداز باید به این نکته دقت داشته باشد که در یک محیط خاص، طراح قصد بولد کردن یا نشان دادن چه قسمت یا خصوصیتی از معماری پیاده سازی شده را دارد و می خواهد چه حسی را به بیننده منتقل نماید. دلیل استفاده از نور مخفی در سقف به منظور زیباسازی محیط داخلی و خارجی یک ساختمان از این تکنیک نور پردازی استفاده می شود و به طورکلی باعث خواهد شد که معماری و طراحی یک بنا به میزان بیشتری در معرض دید بینندگان قرار بگیرد؛ بنابراین توانایی استفاده ی موثر، درست و استاندارد از نور مخفی باعث می شود تا آنچه به مخاطب ارائه می گردد، چشم نواز تر باشد. 


شرکت تهران تابش با سال ها تجربه در تمامی امور مربوط به طراحی و نصب روشنایی در تهران اعم از نصب نور مخفی در سقف، نصب هالوژن و نصب چراغ سنسوردار، نصب لوستر همراه شما خواهند بود تا شما از بهترین خدمات مربوط به نصب نور مخفی در سقف را توسط نصاب حرفه ای و کار آزموده بهره مند شوید بهترین ها را از ما بخواهید یکی از موارد مهم نکات در استفاده از نور مخفی این میباشد که به مکان خاصی اختصاص ندارد و شخص نور پرداز می تواند بر حسب نیاز یا سلیقه ی خود از این تکنیک در آشپزخانه، سالن پذیرایی، اتاق خواب ها، اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی و غیره استفاده نماید. البته نور پرداز در تعامل مستقیم با طراح و سازنده ی بنا خواهد بود و تمامی تصمیمات بر اساس توافقات بین این دو شخص اجرایی می گردد تا از طریق آن بتوانند زیبایی های هنر معماری و ساخت بنا را به میزان بیشتری به نمایش بگذارند. جالب ترین ویژگی نور مخفی همان طور که از نامش پیداست این است که به صورت مستقیم رویت نمی شود و نور ثانویه ی آن که به وجود آورنده ی زیبایی محیطی می باشد، توسط بیننده دیده خواهد شد. شلنگ هایی هستند که برای تزئین روشنایی در سقف های کاذب، زیرپله ها و کابینت و ... استفاده می شوند که به صورت رشته ای بلند و باریک در بازار موجود هستند. 

بیشتر بخوانیم

تمامی حقوق این سایت متعلق به تهران تابش می باشد.