تهران تابش > طراحی و نصب روشنایی در تهران > نصب هالوژن در تهران
نصب هالوژن در تهران | تهران تابش

به روز ترین متد نصب هالوژن در تهران

لامپ هالوژن چیست | تهران تابش

لامپ هالوژن چیست؟

لامپ هالوژن یک نوع لامپ رشته‌ای است که در آن گازهای خنثی وفشرده با مقدار کمی از عناصر هالوژن مانند برم و ید اضافه شده‌ است. چرخه موجود در لامپ‌های هالوژن که موجب ته‌نشین شدن مجدد تنگستن بخار شده بر روی رشته می‌شود نقش مؤثری در افزایش عمر این نوع لامپ‌های دارد. در این لامپ‌ ها به علت وجود همین چرخه امکان بالا بردن دمای رشته بدون کاهش یافتن عمر لامپ نسبت به لامپ‌های معمولی نیز به وجود می‌آید که به افزایش بهره‌وری این لامپ‌ها می‌انجامد. این لامپ‌ها همچنین به علت اندازه کوچک و نور مناسب و آرامش بخشی که دارند، کابرد خاص خودشان را در میان سیستم‌های روشنایی دیگر دارند.


نواع لامپ هالوژن از لامپ های معمولی رشته ای داغ تر هستند زیرا گرما روی یک سطح کوچک تر منعکس می شود و به دلیل اینکه سطح به رشته نزدیک تر است، این درجه حرارت بالا برای عملیات آنها ضروری است. چرا که لامپ هالوژن در دمای بسیار بالا عمل می کند، می تواند باعث آتش سوزی و سوختگی شود. در استرالیا، هر ساله آتش سوزی های متعدد خانه ها به لامپ های هالوژن نصب شده روی سقف اختصاص می یابد. لامپ هالوژن به دلیل ساختار دایره ای و کوچک خود به سادگی در بخش های مختلف فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و نوری ملایم و نقطه ای بر جای می گذارد. در طراحی داخلی خانه زمانی که سقف کاذب و با برجستگی و برآمدگی روی سقف، انواع هالوژن سقفی بیشترین استفاده را دارند. نور نوردهی که لامپ هالوژن دارد با انعکاس روی زمین و کفپوش زیبایی و روشنایی را دو برابر می کنند. البته این مورد زمانی اتفاق می افتد که کفپوش خانه شما از نوع براق باشد. یکی دیگر از مواردی که لامپ هالوژن سقفی وارد می شود، نور پردازی آشپزخانه و نور دهی به کانتر آشپزخانه است. در بالای کابینت و یا آرک ورودی آشپزخانه از مهمترین بخش هایی هستند که نور فضای پخت و پز شما را تامین می کنند.

به روز ترین متد نصب هالوژن درتهران | تهران تابش

تهران تابش
نکات ضروری درباره ی نصب هالوژن در تهران
 در این قسمت سعی داریم به معرفی دسته ای از لامپ ها تحت عنوان لامپ هالوژنی بپردازیم. لامپ هالوژنی نوع جدیدی از لامپ های موجود در بازار است که در واقع نوع پیشرفته و تغییر شکل یافته لامپ رشته ای می باشد. لامپ هالوژنی در انواع مختلف قابل نصب در مکان های مختلف از جمله سقف کاذب و برجستگی یا تورفتگی های روی سقف است و از آن در دکوراسیون داخلی به وفور استفاده می شود. این لامپ ها نور را بر روی دیوارکوب در اصفهان و کفپوش منعکس نموده و یک نورپردازی ایده آل با زیبایی بی نظیر در فضا به نمایش می گذارند. نور ملایم لامپ هالوژن روشنایی لازم برای محیط را فراهم می کند و سایز کوچک آن امکان استفاده از این لامپ را در قسمت های مختلف ساختمان امکان پذیر می نماید. تامین برق و روشنایی یک امر بسیار ضروری در ساختمان سازی است که همواره مورد توجه قرار می گیرد. در حال حاضر به دلیل بالا بودن تعرفه انرژی برق اکثر سازندگان سعی می کنند از لامپ هایی که مصرف انرژی پایین اما در مقابل بازده بالایی دارند برای تامین نور لازم استفاده نمایند.

مزایا و معایب لامپ هالوژن در تهران

مزایای لامپ هالوژن
-
هزینه تولید آنها کم است.
- کوچک و سبک وزن بودن لامپ هالوژن
-
دمای رنگ آنها بیشتر از لامپ های تنگستن استاندارد است
-
در ساخت لامپ هالوژن از جیوه استفاده نمی شود
-
عمر طولانی لامپ نسبت به لامپ های معمولی 
-
بسیار سریع و در زمان اندک روشن شده و قابل تنظیم هستند 
-
نور آنها بیشتر شبیه نور خورشید است تا نور لامپ تنگستن استاندارد نارنجی رنگ

طراحی و نصب هالوژن در تهران | تهران تابش

طراحی و نصب هالوژن در تهران | تهران تابش

معایب لامپ هالوژن
-
کارایی و بهره وری لامپ هالوژن به اندازه لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم HPS نیست.
-
این لامپ ها به شدت داغ هستند، به صورتی که با دست زدن به آنها باعث سوختگی می شود.
-
لامپ هالوژن به چربی های روی پوست انسان حساس است. اگر با دست های برهنه خود به حباب لامپ دست بزنید، پس از روشن شدن لامپ، چربی باقی مانده بر روی حباب آن گرم می شود و این روغن ممکن است باعث ایجاد اختلال در لامپ و در نتیجه ترکیدگی آن می شود.
-
با ترکیدن لامپ خرده ریزه های شیشه داغ به اطراف می پاشد. یک صفحه محافظ یا یک لایه شیشه ای در قسمت بیرونی لامپ می تواند از افراد محافظت کند.


لامپ هالوژن و انواع آن در تهران

امروزه از این لامپ های هالوژنی به دلیل زیبایی و صرفه جویی در مصرف برق برای ساخت تجهیزات نور پردازی استفاده می شود. این نوع لامپ هالوژن درتهران بر اساس تکنولوژی SMD ساخته شده است. این لامپ ها دارای چند چیپ ال ای دی هستند که توسط سیم نازک بهم متصل شده اند و از یک برد واحد برای آنها استفاده نمی شود. این لامپ ها گرمای کمتر و نور بیشتری ایجاد می کنند و روشنایی آنها به طور یکنواخت است. 


ال ای دی ها مصرف برق پایینی دارند اما نوری که تولید می کنند می تواند فضا را روشن کند. لامپ هالوژن سقفی LED همانطور که از نامش پیداست از دیودهای نورافشان تشکیل شده است. این دیودها در کنار هم قرار گرفته اند و وقتی جریان الکتریکی به آنها می رسد نور کافی تولید می کنند. هر چه تعداد دیودهای ال ای دی بیشتر باشد میزان نور تولیدی نیز بیشتر خواهد بود، در واقع تعداد ال ای دی ها بر میزان نوردهی لامپ اثرگذار است. کیفیت و شدت نور ایجاد شده توسط این لامپ ها ایده آل است، به همین دلیل امروزه از آنها هم برای تامین روشنایی و هم دکوراتیو نمودن فضا استفاده می شود. لامپ هالوژن ال ای دی اشعه های مضر نظیر اشعه مادن قرمز و فرابنفش ساطع نمی نماید و گرمایی که توسط آنها ایجاد می شود ناچیز و بسیار اندک میباشد.

لامپ هالوژن و انواع آن در تهران | تهران تابش

تهران تابش
لامپ هالوژن COB نیز از نظر نوردهی مانند لامپ های هالوژن LED است و هم برای تامین روشنایی مورد نیاز و هم تزئین بصری فضا استفاده می شود. لامپ های هالوژنی متشکل از چیپ های الکترونیکی هستند که بر روی برد نصب شده اند. در واقع تعدادی دیود روی برد قرار گرفته اند و یک نقطه نورانی را به نمایش می گذارند. طول عمر لامپ هالوژن COB بالا و مصرف انرژی آن پایین میباشد. این لامپ ها را می توان همانند لامپهای LED به شکل توکار در ساختمان استفاده نمود.

لامپ هالوژن و انواع آن در تهران | تهران تابش

لامپ هالوژن در تهران در انواع مختلف قابل نصب در مکان های مختلف از جمله سقف کاذب و برجستگی یا تورفتگی های روی سقف است و از آن در دکوراسیون داخلی به وفور استفاده می شود. تامین برق و روشنایی یک امر بسیار ضروری در ساختمان سازی است که همواره مورد توجه قرار می گیرد. در حال حاضر به دلیل بالا بودن تعرفه انرژی برق اکثر سازندگان سعی می کنند از لامپ هایی که مصرف انرژی پایین اما در مقابل بازده بالایی دارند برای تامین نور لازم استفاده نمایند. لامپ هالوژن نوع جدیدی از لامپ های موجود در بازار است که در واقع نوع پیشرفته و تغییر شکل یافته لامپ رشته ای می باشد. این لامپ ها نور را بر روی دیوار پوش و کفپوش منعکس نموده و یک نورپردازی ایده آل با زیبایی بی نظیر در فضا به نمایش می گذارند. نور ملایم لامپ هالوژن روشنایی لازم برای محیط را فراهم می کند و سایز کوچک آن امکان استفاده از این لامپ را در قسمت های مختلف ساختمان امکان پذیر می نماید. وقتی انرژی برق وارد لامپ هالوژن می شود، گاز هالوژن منجر به داغ شدن سیم تنگستن و در نتیجه تولید نور سفید رنگ از آن می شود همانطور که گفتیم هالوژن در تهران از یک رشته تنگستن که درون یک محفظه پر شده با گاز بی اثر و کمی هالوژن از قبیل برم یا ید قرار گرفته، تشکیل شده است.

لامپ هالوژن و انواع آن در تهران | تهران تابش

لامپ هالوژن و انواع آن در تهران | تهران تابش

نورپردازی یک امر بسیار مهم در طراحی دکوراسیون به شمار می آید و لامپ های هالوژن بهترین گزینه برای اجرای آن می باشند. این لامپ ها به صورت توکار قابل نصب در سقف ساختمان هستند و نمایی بسیار زیبا به فضا می بخشند لامپ های هالوژن در انواع هالوژن SMD، هالوژن COB و هالوژن LED تولید و به بازار عرضه می شوند. این لامپ ها نه تنها روشنایی مورد نیاز برای محیط را فراهم می کنند بلکه در نورپردازی و تزئین دکوراسیون داخلی ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند. لامپ های هالوژن در انواع مختلف با مقدار هالوژن کافی پر می شوند تا میزان تبخیر رشته تنگستن با ولتاژ تطبیق پیدا کند. افزایش ولتاژ میزان تبخیر را بالا می برد، از این رو هنگامی که مقدار هالوژن کافی نباشد لامپ سیاه می شود. کاهش ولتاژ نیز میزان تبخیر را پایین می آورد و اگر مقدار هالوژن زیاد باشد لامپ به صورت غیر طبیعی می شکند. در این لامپ ها تنگستن بخار شده مجدداً بر روی رشته خود ته نشین می شود و همین چرخه باعث می شود طول عمر لامپ بالا رود. لامپ های هالوژن در مقایسه با لامپ های التهابی داغ تر می شوند زیرا گرمای آنها بر روی سطحی کوچکتر انعکاس پیدا می کند و حباب آنها به تنگستن درون شیشه نزدیک تر است.یکی از معایب این نوع لامپ ها وجود گاز سمی هالوژن در آنها است، از این رو این لامپ ها اگر بشکنند نباید به آنها دست زد.


نصب انواع لامپ های هالوژن تهران | تهران تابش

شما عزیزان به هنگام اقدام به دانستن مطالب کلی در مورد طراحی و نصب روشنایی در تهران باید به نکاتی به ظاهر ساده که می تواند در میزان هزینه و عمر بیشتر طراحی و نصب روشنایی در تهران تأثیرگذار است دقت لازم را مبذول فرمایید. بسیاری از نکات است که در نگاه اول از دید شما پنهان است ولیکن ما در اینجا به ذکر این نکات خواهیم پرداخت. به هنگام طراحی و نصب روشنایی در تهران پسندیده تر است که از نصب روشنایی سنسور دار یا تایمر دار یا نور مخفی در بخش های مختلف به منظور کنترل بهینه‌ی انرژی و جلوگیری از هدر رفتن آن استفاده می‌گردد و یا از نصب روشنایی چراغ پایه‌دار که به شیوه‌ای تزئینی هست در قسمت ورودی‌های اماکنی مانند تالارها، رستوران‌ها و هتل‌ها و یا حتی در حیاط‌ها و باغ‌ها استفاده می‌شود. از نگاهی دیگر از عواملی که بر روی هزینه طراحی و نصب روشنایی در تهران مؤثر است می‌توان به هزینه سیم‌کشی و متراژ آن، ارتفاع نصب یا ارتفاع سقف و همچنین حجم کار و نوع روشنایی اشاره کرد.ما شرکت تهران تابش با سال ها تجربه در تمامی امور مربوط به طراحی و نصب روشنایی در تهران اعم از نصب لوستر، نصب هالوژن، نصب نور مخفی در سقف و نصب چراغ سنسوردار همراه شما خواهند بود تا شما از بهترین خدمات مربوط به نصب انواع روشنایی را توسط نصاب حرفه ای و کار آزموده بهره مند شوید بهترین ها را از ما بخواهید.

بیشتر بخوانیم

تمامی حقوق این سایت متعلق به تهران تابش می باشد.