تهران تابش > طراحی و نصب روشنایی در تهران > نصب لوستر در تهران
نصب لوستر در تهران | تهران تابش

نصب لوستر در تهران

نصب لوستر در تهران | تهران تابش

لوستر چیست؟ نور و روشنایی، اتفاقی است که از ابتدای آفرینش انسان مسئله مهم و حیاتی بوده است، از پرستش خورشید گرفته تا کشف آتش و اختراع برق. امروزه هم نور، تمام لحظه‌های زندگی ما انسان‌ها را در برگرفته است و علاوه بر نقش اصلی خود، یعنی روشنایی محیط، تبدیل به وسیله‌ای برای زیبایی فضا و دکوراسیون داخلی و خارجی شده است. لوستر یکی از اکسسوارهای سنتی دکوراسیون داخلی در فضاهایی همچون اتاق نشیمن، سالن ناهارخوری، تالارهای بزرگ و... است که استفاده از آن در این روزگار، بر محوریت زیبایی و روشنایی تاکید دارد. لوستِر ( Lustre که به نام‌های چلچراغ، آویز یا نورافشان نیز شناخته می‌شود) شاخه‌ای از لامپ های تزئینی است که معمولاً به صورت ثابت بر سقف منازل نصب می‌گردند. لوسترها معمولاً با ده‌ ها لامپ و منشور کریستالی مزین می‌شوند. بزرگترین لوستر کریستالی جهان، هدیه‌ای از طرف ملکه ویکتوریا بود، که امروزه در کاخ دلمه ‌باغچه در استانبول قرار دارد. این لوستر ۷۵۰ لامپ دارد و وزن آن ۴٫۵ تن است. در اوایل قرن ۱۸، نصب لوستر های پر پیچ و تاب ساخته شده از آلیاژهای مس، برنز و طلا همراه با شمع های فراوان در عمارت های تجار و بازرگانان به شدت افزایش یافت. در این دوره، نقوش نئوکلاسیک کار شده در شاخه و بدنه لوسترهای فلزی و همچنین چوبی رواج یافت.


ابداع کننده اولین طرح های لوستر، ایتالیایی ها از سال ۱۵۰۰ میلادی بوده‌اند، فکر استفاده از لوستر به عنوان یک وسیله دکوری و زینتی را به جهان ارائه کردند. لوسترها در بیش از ۱۲ دسته‌بندی مختلف به بازار عرضه می‌شوند که در این بین می‌توان به لوسترهای بزرگ، لوستر سقفی، لوستر آشپزخانه، لوستر مدرن، لوستر کلاسیک، لوستر آشپزخانه، لوستر آویز و… اشاره کرد. شرکت تهران تابش بهترین خدمات در زمینه ی نصب لوستر در تهران را تقدیم شما عزیزان می کند. نصب لوستر درتهران نیاز به تخصص خاص خود دارد که این تخصص نزد نصابان لوستر در شرکت تهران تابش وجود دارد و شما عزیزان می توانید با اطمینان خاطر تنها با یک تماس تلفنی و اطلاع دادن واحد پشتیبانی شرکت تهران تابش نصب و طراحی روشنایی در تهران نصب لوستر در شرق تهران و غرب تهران را در کمترین زمان ممکن و با بهترین خدمات جانبی مشاهده فرمایید. فرقی نمی کند که شما برای نصب لوستر در جنوب تهران، شمال تهران و در غرب و یا شرق تهران به سر می بریرد کافیست با تیم تهران تابش تماس گرفته تا نیروهای خودرا برای نصب لوستر در محل شما اعزام نماید.

نصب انواع لوستر در تهران | تهران تابش

نکات ضروری در مورد نصب لوستر در تهران

اصلی ترین کار در نصب لوستر در تهران، طریقه نصب قلاب و زنجیر برای لوستر می باشد. اگر ساختمان هنوز نیمه کاره است، بهترین کار این است که یک زنجیر را به تیر آهن های سقف جوش دهید. که این بهترین و ایمن ترین روش برای آویزان کردن لوستر است. ولی اگر قرار است در یک منزل آماده عملیات نصب لوستر درتهران را انجام دهید به مراحل بیان شده دقت کرده و عمل کنید: 


 الف) اگر سقف کاذب است و وزن لوسترها حداکثر ۱۰ کیلوگرم است می توانید از رول بولت های پروانه ای بهره ببرید. برای نصب این مدل رول بولت ها، باید با دریل، سقف را سوراخ کنید (پیشنهاد ما مته شماره ۱۶ است) به طوری که انگشت شست شما به راحتی داخل سوراخ جا شود، آنگاه پروانه های پیچ را بسته و آن را در سوراخ فشار دهید، مشاهده می کنید که پروانه های آن در داخل سقف کاذب باز می شود. حالا قسمت چنگک مانند آن را بچرخانید تا محکم شود. آنگاه لوستر را به آن آویزان کنید.
ب) اگر وزن لوستر به هنگام نصب لوستر بیشتر از ۱۰ کیلوگرم است، حتماً باید به نحوی سقف کاذب را بردارید و به سقف اصلی ساختمان برسید، بعد قلابی را به سقف اصلی ساختمان جوش دهید.

نکات ضروری در مورد نصب لوستر در تهران | تهران تابش

ج) سقف های یونولیت (آکاستیو یا آکاسیو) می رویم. نصب لوستر بر روی سقف های یونولیت سخت تر و وقت گیرتر از سقف های دیگر است. در نصب لوستر های صفحه ای در سقف های یونولیت یک نکته وجود دارد. بعد از این که به سقف بتنی رسیدید و رول بولت یا پیچ رول پلاک را نصب کردید، آنگاه به وسیله سیم رابیتس مرکز قسمت فلزی بعلاوه شکل این لوسترها را با انبردست به رول بولت وصل کنید. سیم رابیتس را چند دور، دور آن بچرخانید تا از محکم بودن آن مطمئن شوید. چهار عدد پیچ ام دی اف هم به آن بزنید تا این طرف و آن طرف نرود. آنگاه لوستر را به قسمت “فلزی بعلاوه شکل” وصل کنید. اگر سیم برق از قبل تعبیه نشده است با یک پیچ گوشتی یک شیار کوچک در سقف ایجاد کنید و سیم برق دو رشته را در شیار قرار داده و روی آن را گچ کنید.


نکات ضروری در مورد نصب لوستر در تهران | تهران تابش

د) اگر سقف اتاق از نوع سقف کاذب نمی باشد، شما باید از رول بولت های خاصی استفاده نمایید. این رول بولت ها در اندازه های مختلف در بازار وجود دارد و هر چه لوستر شما سنگین تر باشد، باید از رول بولت های بزرگتری استفاده کنید. نحوه نصب آنها هم به این صورت است که ابتدا با دریل سقف را سوراخ کنید طوری که رول بولت با یک فشار خیلی کم داخل سوراخ قرار گیرد. آنگاه قسمت چنگک مانند آن را با انبردست آن قدر بچرخانید که پره های رول بولت در سقف باز شود و کاملاً محکم شود. آنگاه لوستر را به چنگک رول بولت وصل کنید و سپس سیم های که از کلید برق آمده را به لوستر وصل کنید. این نوع رول بولت ها توانایی تحمل لوسترهای با وزن حداکثر ۱۵ کیلوگرم را دارند. برای نصب لوستر در تهران از نصاب های حرفه ای نصب لوستر بهره ببرید.

نصاب لوستر در تهران

نصاب لوستر تهران با سابقه ی درخشان در زمینه ی نصب لوستر و آباژور در انواع سقف ها بایستی توسط نصاب لوستر تهران، نصاب لوستر شرق تهران، و نصاب لوستر در غرب انجام می پذیرد. نکته اینجاست که نصب لوستر در نگاه اول بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر رسیده و گویا نیاز به هیچ تخصصی ندارد. اما ابدا این گونه نیست و نصب لوستر در تهران، نصب لوستر درغرب و شرق تهران نیاز به نصاب با تجربه دارد تا ضمن استحکام لازم در نصب لوستر، زیبایی و ظرافت نیز چاشنی کار وی گردیده باشد و نتیجه ی کاملا مطلوبی برای شما رقم خورده شود. وزن لوستر به نصاب لوستر در تهران می گوید که بایستی از چه نوع قلاب و رول پلاکی بهره ببرد تا بهترین نتیجه حاصل شود. مشخصا هر لوستر با توجه به وزن و ابعاد خود نیاز به تجهیزات بخصوصی دارد تا به خوبی در سقف محکم شود و آرام گیرد. شرکت تهران تابش با در نظر داشتن تمام مسافت ها و جهت های مکانی نصابان خود را در نصاب تهرانپارس، نصاب در غرب تهران و نصاب در شرق تهران و همچنین تیم متخصص نصاب در شمال تهران و نصاب در جنوب تهران را دارا می باشد و دیگر جای نگرانی برای شما عزیزان تهرانی نمی باشد.

نصاب لوستر در تهران | تهران تابش

تهران تابش
 نصب لوستر جدید توسط نصاب لوستر در تهران
نصاب لوستر در تهران در ابتدا لامپ ها را وصل نمی کند و همه قطعات جدا شونده لوستر را باز نموده تا وزن لوستر سبک تر گردد. نصب لوستر در این حالت ساده تر و امن تر است. اگر زنجیر لوستر بلند است نصاب لوستر در تهران به اندازه ی لازم زنجیر را کوتاه می کند. زنجیر اضافی را با کمک یک انبردست قطع نموده و به کار خود ادامه می دهد.

 برای نصب لوسترهای سنگین تر از حد معمول توسط نصاب لوستر در تهران نیاز به یک نگاه دارنده و پشتیبان برای لوستر می باشد. اگر چنین چیزی بر روی سقف وجود داشته باشد که کار نصب لوستر ساده خواهد شد. در غیر این صورت نصاب لوستر در تهران باید با نصب یک بریس فن یا جعبه که وزن لوستر را تحمل کند، مشکل را حل نماید. این جعبه پلاستیکی یا فلزی با پیچ به سقف نصب می شود. بریس فن می تواند وزنی در حدود ۶۰ کیلوگرم را تحمل کند.نصب لوستر سنگین توسط نصاب لوستر در کل تهران توسط شرکت تهران تابش در تهران پذیرفته میشود.

نصاب انواع لوستر در تهران | تهران تابش

نصاب لوستر در تهران | تهران تابش

لوستر باید چه فضایی را روشن نگه دارد؟

اغلب این سوال پرسیده می شود که مثلا برای یک فضای ۳۰ متر مربع با ارتفاع حدود ۳ متر چه لوستری مناسب است؟ چیزی که باید اشاره کنیم این است که یک جواب قاطع بر اساس یک فرمول مشخص وجود ندارد. برای تعیین اینکه برای یک فضا احتیاج به چند لوستر با چه تعداد شاخه دارد دو فاکتور مهم باید لحاظ شود، اول حجم لوستر انتخابی و دوم میزان نوردهی لوستر با توجه به هدف از خرید لوستر. اینکه حجم لوستر انتخابی ما چقدر است و چقدر تناسب با محیطی که قرار است لوستر در آن قرار گیرد دارد بسیار مهم است. حتی به فرض اینکه لوستر نور کافی تامین می کند، اگر یک لوستر کوچک را برای فضای بزرگ و بالعکس یک لوستر خیلی حجیم را برای یک فضای کوچک در نظر بگیریم، تعادل محیط را برهم زده و هارمونی را از بین می برد. پس بسیار مهم است که لوستر ما و فضای ما از نظر حجم با هم همخوان باشند. همینطور تعداد لوسترها نیز باید همخوانی داشته باشد. در صورتیکه در سقف محیطی که می خواهیم لوستر بیاویزیم مثلا سه محل برای لوستر در نظر گرفته شده باشد، باید حتما هر سه قسمت به لوستر مجهز شود تا زیبایی خود را حفظ کند. حال با توجه به گستردگی فضا می توانیم یک لوستر اصلی و حجیم و دو لوستر کوچک تر برای آنجا در نظر بگیریم.

نصب و تعمیر لوستر در تهران | تهران تابش

تهران تابش
اگر شما هم از جمله افرادی هستید که در انتخاب یک لوستر برای منزل تان دچار تردید شدید و می خواهید بدانید که چگونه باید یک لوستر مناسب تهیه کرد؟ یقینا انتخاب لوستر مناسب برای فضای منزل، نیاز به تجربه و تخصص خاص خود دارد. در اینجا سعی می کنیم فاکتورهای مهم انتخاب یک لوستر مناسب فضای خانه شما را شرح دهیم و سپس بگوییم چه لوستری دارای کیفیت است. هدف از خرید لوستر برای منزل شما کاربرد روشنایی است و یا صرفا یک وسیله تزیینی محسوب می شود. امروزه با توجه به افزایش تصاعدی هزینه برق خانگی، بسیاری از شهروندان از نورهای موضعی و یا نورهای مخفی و نورهای فلورسنت برای تامین نور منزل استفاده می کنند. بعضی از منازل را دیده ایم که یک نور فلورسنت (مهتابی) به دیوار نصب شده و منبع اصلی نور در خانه محسوب می شود. در اینگونه موارد اینکه میزان نوردهی لوستر در تهران انتخاب شده به چه میزان است خیلی اهمیت ندارد و در نتیجه شما کاملا مطابق سلیقه خودتان می توانید به انتخاب لوستر بپردازید، اما اگر از لوستر در تهران هم به عنوان به عنوان وسیله روشنایی و تزیینی استفاده می کنید، اینکه چه میزان نور تامین می کند، و اینکه چند لامپ دارد و میزان مصرف لامپ ها چه میزان است بسیار حائز اهمیت خواهد بود. پس پیش از هر چیز، مشخص کنید که هدف اصلی از خرید لوستر چیست؟

نکات آخر درباره ی نصب لوستر

اولین چیزی که برای انتخاب لوستر باید به آن توجه کنید، فضای مورد نظر شماست. این که وسعت فضای اتاق کم است یا زیاد، سقف آن اتاق بلند است یا کوتاه، آیا اتاق نشیمن شما سقف کاذب و چراغ هالوژن هم دارد یا نه، جزو نکات بسیار مهمی است که برای انتخاب لوستر، حتما باید به آن ها توجه کنید اصلی‌ترین و اولین نکته‌ای که باید به آن دقت کنید متراژ اتاق و ارتفاع سقف است. استفاده از لوسترهای بلند و ریسه‌ای در خانه‌هایی که سقف کوتاهی دارند باعث کوتاه‌تر به نظر رسیدن سقف می‌شود. رابطه ای نسبی بین ارتفاع اتاق و طول لوستر برقرار است. برای اینکه لوستر مناسب خودتان را پیدا کنید باید ارتفاع اتاق را یک بار تقسیم به چهار و بار دیگر تقسیم به پنج کنید. اعدادی که به دست می آورید ابتدا و انتهای بازه‌ای است که ارتفاع مناسب لوستر برای اتاق شما را نشان می‌دهد. حالا که ویژگی‌ فیزیکی لوستر مشخص شد، باید هدفتان از خرید آن را هم مشخص کنید؛ اینکه لوستر قرار است صرفا تزئینی باشد یا واقعا به نور آن احتیاج دارید. در خانه‌هایی که لامپ‌های هالوژن و دیوارکوب دارند تامین نور محیط بر عهده آنهاست و لوستر فقط برای زیباتر شدن خانه استفاده می‌شود اما اگر لوستر وظیفه تامین نور محیط را دارد باید فاکتورهای دیگری مانند تعداد شاخه را هم در زمان خرید در نظر گرفت. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در نگاه اول یک لوستر چشم تان را بگیرد و شما را وسوسه کند که آن را به عنوان آویزی برای نورانی تر کردن منزل خود خریداری کنید، اما وقتی لوستر را تهیه و در محل مقرر نصب میکنید متوجه می شوید که آن زیبایی و جذابیت اولیه را در نظر شما از دست داده است. این مشکل زمانی رخ می دهد که شما در انتخاب لوستر و در پی آن نصب لوستر در تهران دقت کافی نداشته اید و قبل از خرید به ویژگی های محیط خانه و اتاق محل نصب لوستر در تهران توجه نکرده اید. شرکت تهران تابش با سال ها تجربه در تمامی امور مربوط به طراحی و نصب روشنایی درتهران اعم از نصب لوستر، نصب هالوژن، نصب نور مخفی در سقف و نصب چراغ سنسوردار همراه شما خواهند بود تا شما از بهترین خدمات مربوط به نصب لوستر توسط نصاب حرفه ای و کار آزموده در تمام نقاط تهران اعم از نصب لوستر در غرب وشرق، نصب لوستر تهران تهرانپارس، نصب لوستر در شمال و جنوب تهران بهره مند شوید بهترین ها را از ما بخواهید.

بیشتر بخوانیم

تمامی حقوق این سایت متعلق به تهران تابش می باشد.