تهران تابش > طراحی و نصب روشنایی در تهران > نصب چراغ سنسوردار در تهران
نصب انواع چراغ سنسوردار در تهران | تهران تابش

برای نصب چراغ سنسوردار در تهران چه میدانید ؟

نحوه ی عملکرد چراغ سنسوردار در تهران | تهران تابش

نحوه ی عملکرد چراغ سنسوردار در تهران

 چراغ های سنسوردار  به وسیله امواج مادون قرمز نسبت به حرکت و حرارت حساسیت نشان می دهد، بنابراین تا زمانی که هر فردی در محدوده دیدش قرار داشته باشد، حرکت کردن وی موجب برقراری جریان برق در مدارش شده و روشنایی محیط بدین ترتیب تامین می گردد. بعد از این که فرد از محدوده دید چراغ خارج شود و همچنین زمان تایمر پایان یافت، جریان برق نیز قطع شده و چراغ بلافاصله خاموش می شود. تنظیمات آسان زمان روشن بودن چراغ و شدت نور مورد نیاز برای واکنش، استفاده کردن از چراغ سنسوردار در تهران را بسیار مناسب و قابل تنظیم با شرایط دلخواه کاربر کرده است.
_ اگر در محل های مورد نظر تایم استفاده زیاد نیست بهتر است که چشمی ها روی همان تنظیمات کارخانه باشد (تنظیم کارخانه برای چشمی های مختلف متفاوت است ولی بین ۱۰ تا ۱۵ ثانیه می باشد)
_ اگر راه پله شما داری رله می باشد بعد از انجام مراحل بالا باید که سیم های رله را باز کنید و آن را از مدار خارج کنید.
_ باید توجه داشت در بعضی از چشمی ها ۲ سیم است که نول در چشمی وارد نمی شود. مدار کاری همان است و نیازی به ورود نول به سنسور نیست.


چراغ های سنسوردار در تهران نسل جدیدی از محصولات روشنایی می باشد که به عنوان سرویس بهداشتی، چراغ های پارکینگ، راه پله مورد و موارد دیگر استفاده قرار می گیرد. همان طور که بارها و بارها در مقالات گوناگون مطرح شده، امروزه ارائه کردن راه حل های عملی و کار آمد برای بهینه کردن مصرف برق در همه ساختمان ها ضروری و لازم است. پس بهترین گزینه برای دست یابی به این هدف یعنی صرفه جویی در مصرف برق، استفاده از همین چراغ سنسوردار در تهران می باشد که ما به شما توصیه می کنیم.

نحوه ی عملکرد چراغ سنسوردار در تهران | تهران تابش

تامین کردن روشنایی با نصب چراغ سنسوردار در تهران

 یکی از روش های جدید و قابل اطمینان برای کاهش مصرف برق فناوری تامین روشنایی به وسیله چراغ سنسوردار در تهران در راستای بهینه سازی مصرف انرژی می باشد که تائید تمامی صاحب نظران صنعت روشنایی را گرفته است. چراغ سنسوردار در تهران روشنایی محل مورد نظر را هوشمندانه و بسیار به جا و به هنگام تامین می کند. تامین روشنایی این چراغ ها به حضور فیزیکی شخص بستگی داردکه باید به این نکته ی مهم توجه داشت.

شرایط کاربرد استفاده از چراغ سنسوردار در تهران

شرایط کاربرد استفاده از چراغ سنسوردار در تهران | تهران تابش

• استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف در این چراغ‌ها توصیه نمی‌شود.
• از نصب چراغ هوشمند در مسیر کانال‌های تهویه مطبوع و یا در مسیر جریان منبع‌های حرارتی مانند اجاق، بخاری، رادیاتور و یا هر منبع حرارتی دیگر خودداری کنید.
• محصول در گستره ولتاژ مناسب استفاده گردد.
• در محدوده نصب چراغ هوشمند، هیچ جسم متحرکی وجود نداشته باشد. 
• از لامپ‌های رشته‌ای تا حداکثر توان ۴۰ وات و یا لامپ‌های ال‌ای‌دی استفاده شود.
• مناسب برای روشناییپارکینگ، راهرو، راه پله، سرویس بهداشتی، انبار و مکان‌هایی که نیاز به روشنایی موقت دارند.
• دمای مناسب برای عملکرد صحیح چراغ ۲۰- تا ۴۰+ درجه سانتیگراد می‌باشد.


تنظیم حساسیت به روشنایی محیط در هنگام نصب چراغ سنسوردار  با تنظیم نمودن این متغیر از طریق اهرم تعبیه شده، می‌توان میزان حداقل نور برای فعال شدن سنسور چراغ را تعیین کرد. چراغ در حالت "ماه" در نور کمتر از ۱۰ لوکس فعال می‌گردد و در حالت "خورشید" به طور ۲۴ ساعت و بدون توجه به میزان نور محیط عمل خواهد کرد.


تهران تابش
تنظیم زمان در نصب چراغ سنسوردار تهران دامنه تنظیم زمان از حداقل ۱۰ ثانیه تا حداکثر ۲ دقیقه می‌باشد. تا زمانی که حرکت در محدوده دید سنسور چراغ وجود داشته باشد، جریان برق برقرار است و پس از خارج شدن جسم متحرک از دید سنسور چراغ و اتمام زمان تایمر، جریان قطع می‌گردد.

کاربرد و شرایط استفاده از چراغ سنسوردار | تهران تابش

چراغ های سنسور دار در تهران چه مزیت هایی دارد؟

الف) روشنایی بهنگام و سهولت دسترسی: با توجه به عملکرد این چراغ ها در زمان حرکت افراد، برای روشن کردن چراغ ها احتیاج به کلید نمی باشد و در هر زمان فقط با حضور شخص روشنایی تامین میگردد و نیاز به طی کردن مسیری تا رسیدن به کلید وجود ندارد
ب) صرفه جویی در مصرف برق: با توجه به اینکه این چراغ ها تا زمانی روشنایی را تامین می کنند که شخصی در محدوده دیدشان قرار داشته باشد و بعد از خروج شخص پس از زمان مشخصی خاموش می گردند، این چراغ ها می توانند مقدار قابل توجه ای از انرژی مصرفی را در اماکنی که افراد حضور ندارند کاهش دهند.
ج) روشنایی بهنگام و سهولت دسترسی: با توجه به عملکرد این چراغ ها در زمان حرکت افراد، برای روشن کردن چراغ ها احتیاج به کلید نمی باشد و در هر زمان فقط با حضور شخص روشنایی تامین می گردد و نیاز به طی کردن مسیری تا رسیدن به کلید وجود ندارد.
د) بالا بردن ضریب امنیتی: چون سیستم روشنایی با حضور شخص فعال می گردد با حضور افراد غریبه نیز سیستم روشنایی محل فعال می شود و این مسئله باعث اطلاع از حضور شخصی در محل می گردد و در اماکنی مانند پارکینگ و محوطه جنبه بازدارندگی از حضور در محل دارا می باشد.
ر) جلوگیری از انتقال آلودگی: کلیدها در امـاکن عمومـی یـکی از عـوامل انتقال آلودگی می باشند که این مطلب در مکان هایی مانند بیمارستان ها و سرویس های بهداشتی بیشتر خودنمایی می کند، افراد در این اماکن سعی دارند کمتر تماس فیزیکی با محیط داشته باشند و به همین دلیل اکثرا در این مکانها روشنایی اتلاف می گردد و افراد در هنگام خروج چراغها را خاموش نمی کنند.
شایان ذکر است کاهش استهلاک لامپ ها و کاهش هزینه های برق و همچنین ایجاد محیطی با کلاس توام با آرامش و رفاه از دیگر مزایای چراغ های سنسور دار هستند.

چراغ های سنسور دار در تهران چه مزیت هایی دارد؟

بیشتر بخوانیم

تمامی حقوق این سایت متعلق به تهران تابش می باشد.